MTÜ Eesti Talendikeskus uudiskiri – kevad 2018

Eesti Talendikeskuse suveseminar

Talendikeskusel täitub 15. juunil teine tegevusaasta. Sel puhul kutsume kõiki mõttekaaslasi suveseminarile, mis toimub 15.-16. juunil TTÜ Särghaua õppekeskuses.

Teeme ühiselt kokkuvõtteid tehtust ja vaatame uute sihtide poole, õpime ja jagame kogemusi, aga muidugi ka lustime ja naudime suvemõnusid. Oodatud on lapsevanemad, pedagoogid, psühholoogid, haridusjuhid jt andekate lastega töötavad täiskasvanud.

Täpsema info leiad siit!

Talendikeskus nüüd ka Vikipeedias

Tänu Talendikeskuse võrgustiku liikmele Eve Soonestele on E 100 auks avaldada plaanitava 1 miljoni eestikeelse artikli  hulgas nüüd ka Eesti Talendikeskust tutvustav kirjutis, mida võib näha siin.

 

Suvetegevusi nutikatele noortele

TÜ Teaduskooli teaduslaagrisse saab registreeruda kuni 22. juunini

27.-29. augustil 2018 toimub Tartu Ülikooli teaduskooli teaduslaager „Loogiline loogika“, mis on mõeldud teaduskooli kursustel, olümpiaadidel  ja ainevõistlustel osalenud 9.-12. klassi õpilastele.  Kolme päeva jooksul toimuvad loengud ja töötoad, mis kõik on ühel või teisel moel loogikaga seotud. Vaata täpsemalt teaduskooli kodulehelt.

ETAGi Viitna laagrisse on registreerumine juba avatud

2018. a laager toimub 12.–14. augustil Viitna puhkekeskuses ning registreerimine on avatud.  Laager on mõeldud eeskätt 9.–12. klassi õpilastele.  Igal aastal on laagril erinev teema, millest lähtuvalt peavad jutusessioone erinevate alade teadlased ning õhtuti toimuvad dispuudid. Sel korral diskuteeritakse paradokside ja paradoksaalsuse ümber ja üle. Laagri jooksul käiakse ümbruskonnas ka loodus- ja kultuuriretkel. Vaata täpsemalt  ETAGi lehelt.

TTÜ Mektory tehnoloogiakooli tehnoloogialaagrisse toimub registreerumine juuli alguses.

Augustis toimub põhikooli õpilastele mõeldud tehnoloogialaager, millesse on integreeritud ka sportlikud tegevused. Registreerumine alates juulist, jälgi infot  siin.

TÜ Tõravere observatooriumis alustab taas tööd teadusmalev

Tartu Hansa Rotary poolt  teadusmalevas osalemise toetuseks välja antavale stipendiumile kandideeris sel aastal 17 noort, nende hulgas ka rohkesti tüdrukuid.  Ühtlaselt tugevate kandidaatide hulgast valis komisjon välja järgmised õpilased: Frida Laigu  (Gustav Adolfi Gümnaasium), Karin Kruuse (Hugo Treffneri Gümnaasium), Daniil Lepkin  (Tallinna Õism,äe Vene Lütseum),  Annika Jaakson  (Nõo Reaalgümnaasium) ja Albert Kopplemaa   (Luksemburgi Euroopa Kool). Teadusmalev  algab 3. juulil ja kestab augusti lõpuni.  Vaata lisaks ESTCube’i lehelt.

Uudiskirja väljaandmist toetab: